Viešbučio „Best Baltic Panemunės Pilis“ Istorija

Apie viešbutį – restoraną „Best Baltic Panemunės pilis“

Vaizdingame dešiniajame Nemuno krante, greta iš Kauno į Jurbarką besidriekiančio kelio, stūkso didinga Panemunės pilis. Prieš daugiau nei 400 metų pilį pradėjo statyti vengrų kilmės dvarininkas Jonušas Eperješas. Manoma, kad renesansinės pilies gynybinių sienų su bokštais statybai vadovavo Vilniaus pilies architektas olandas Petras Nonhartas. XVIII a. pilį valdęs LDK vėliavininkas Antanas Gelgaudas pastatus rekonstravo į puošnią rezidenciją ir reprezentacines patalpas, dekoruotas klasicistinėmis detalėmis.

Panemunės pilies vienoje iš dalių, apsuptoje išpuoselėto parko ir tvirtomis mūro sienomis gaubiančioje erdvų uždarą kiemą, prieš dešimtmetį iki pat 2023 metų pabaigos buvo įkurtas 4* viešbutis – restoranas „Best Baltic Panemunės pilis“. Jaukūs asmeniniai pokyliai ir profesionalų verslo susitikimai nuolat vyko „Didžiojoje“ konferencijų salėje bei „Pilies Bokšto“/“Žvėrienos“ posėdžių salėse. Buvo įrengta 13 prabangių viešbučio kambarių, pavadintų pilyje gyvenusių istorinių asmenybių vardais, papuoštų nuostabiais XVIII-XIX amžiaus antikvariniais baldais. Šimtmečių dvasia alsavusiame restorane ir erdvioje lauko terasoje buvo galima ragauti gardžių patiekalų bei žavėtis unikaliu kultūros paveldu.

Nuo 2023 metų pabaigos viešbutis – restoranas „Best Baltic Panemunės pilis“ yra uždarytas ir nebevykdys šios veiklos. 

Šiuo metu visa kruopščiai atrinkta XVIII-XIX antikvarinių baldų kolekcija išparduodama visiems, kas vertins šį per amžius saugomą kultūrinį paveldą. Išrankiausio pirkėjo akį džiuginęs ištaigingas interjeras, kėlęs pasigerėjimą autentiškomis lovomis, spintomis, spintelėmis, sofomis, krėslais, staleliais, žvakidėmis, gobelenais ant sienų ir reto grožio kilimais, dabar gali būti kiekvieno iš Jūsų, kas jį vertins savo namų ar verslo įstaigos interjere.

Antikvarinių ir vintažinių baldų bei interjero detalių pirkimo klausimais kreipkitės:

į Editą, mob. tel. numeris: +370 618 31066 / el. paštas: edita@bestbaltichotels.eu

į Kristiną, mob. tel. numeris: +370 688 49629 / el. paštas: kristina@liuks.lt