O hotelu

Hotel-restauracja BEST BALTIC „Panemunės pilis”to atmosfera minionych stuleci, przepych i komfort.

 

Na malowniczym prawym brzegu Niemna, obok drogi prowadzącej z Kowna do Jurborka, wznosi się majestatyczny zamek Poniemuń. Ponad 400 lat temu budowę tego obiektu rozpoczął dworzanin pochodzenia węgierskiego Janusz Eperyesz. Sądzi się, że budową murów obronnych renesansowego gmachu kierował architekt zamku wileńskiego Holender Piotr Nonhart. Władający Poniemuniem w XVIII wieku chorąży Wielkiego Księstwa Litewskiego Antoni Giełgud przeprowadził przebudowę budynków, które zmieniły się w pełną przepychu rezydencję oraz pomieszczenia reprezentacyjne, zdobione elementami klasycystycznymi.

W znajdującym się w zadbanym parku zamku Poniemuń, którego grube murowane ściany otaczają przestronne zamknięte podwórze, powstał 4-gwiadkowy hotel-restauracja BEST BALTIC Panemunės pilis.  Do organizowania kameralnych przyjęć okolicznościowych oraz profesjonalnych spotkań biznesowych doskonale nadaje się sala konferencyjna „Wielka” oraz sale posiedzeń „Wieża Zamkowa” i „Dziczyzna”. Trzynaście urządzonych z przepychem pokoi hotelowych, których nazwy wywodzą się od mieszkających w zamku postaci historycznych, zdobią zabytkowe XVIII- i XIX-wieczne meble. W restauracji, tchnącej duchem minionych stuleci, około 50 gości może się jednocześnie delektować wykwintnymi potrawami. Na zewnątrz, na tarasie, miło jest cieszyć się czystym powietrzem oraz unikalnym dziedzictwem kulturowym.

 

Zakwaterowanie gości od godz. 14, wykwaterowanie do godz. 12.

Goście hotelu mogą korzystać z darmowego parkingu oraz bezprzewodowego Internetu.

 

Godziny pracy restauracji: pon.–niedz. w godz. 8.00–20.00.

Obfite śniadanie dla gości hotelowych, wliczone w cenę pokoju, jest serwowane pon.–pt. w godz. 8.00–10.00, sob.–niedz. w godz. 8.30–11.00.

Serdecznie zachęcamy Państwa do wybrania tego, co najlepsze — hotel BEST BALTIC Panemunės Pilis. Czekamy na Państwa!